Candy Crush Saga
Hızlı menüyü kullanarak en sevdiğiniz oyunların facebook oyun hileleri, bölüm geçme rehberleri, ipuçları ve incelemelerine ulaşabilirsiniz.

KelimelikBu yazı En iyi Facebook Oyunları kategorisinde yer almaktadır.

Kelimelik oyunu size verilen harflerle kelime üretmeye çalıştığınız bir facebook oyunudur. Başta bir kelime masaya oturtturulur. Bu kelimelerin bağlantılarından yani harflerinden kelimeler türetilir. Kelimelik sizinde yakından tanıdığınız SCRABBLE oyunu ile eşdeğerdir. Çeşitli kelime bazları haliyle güzel oynanabilir. Bunları arkadaşlarınızla bir masa kurarak oynayabilirsiniz. İyi puan tablonuz var ise bu oyunu bilen kişilerle iyi ve keyifli bir oyun tecrübesi yaşayabilirsiniz.

kelimelik-oyna

Kelimelik gerçekten zevkli bir oyundur. Yapı itibariyle SCRABBLE oyununa benzese de ondan daha iyi bir oyundur. Çünkü bu kelime bazlı bir oyundur. Kelime sayısı ve üreteceğiniz kelime ne kadar fazla ise o kadar fazla şansınız olmaktadır. Kelimelerin ve harflerin bittiği yerde puanlar konuşulmaktadır. Ne kadar fazla puanı olan masayı galip kapatmaktadır. Bu oyun sayesinde kazanabileceğiniz yeni şeyler olabilir. Daha fazla anlamlı olara kelime bilirsiniz. Kolaylıkla elinizdeki harflerle cümleler oluşturabilirsiniz. Oyun ister online olarak isterse kendiniz tek başınıza bilgisayarlara karşı oynayabilirsiniz. Oyuna hiçbir şekilde dışarıdan katkı sağlanamaz. Çünkü oyunda hiçbir para geçmemektedir. Bu paralarda Türk oyuncuların çok şikayetçi olduğu Facebook oyun parası dahildir. Çünkü oyunda sadece konuşulan ve iş gören tek şey yetenek ve kelime hafızasıdır. Kelime hafızanız güçlü fakat ben yine kelime öğrenmek istiyorum diyorsanız haliyle kolaylıkla bu oyunu oynayabilirsiniz. Her nedenle oyuna ancak bir sözlük yardımıyla daha başarılı olursunuz.Oyunda yapı itibariyle Arap kökenli harfleri rahatlıkla koyabilirsiniz. Çünkü bazı Türkçe kelimeler arap kökenli sayılmaktadır.kelimelik-oyunu-oyna-facebook

Kelimelik oyunu genel grafik ve yapı itibariyle herkesin kolayca oynayabileceği tarzdadır ve kolay bir arayüze sahiptir. Fakat oyunda tek eksik bazı kullandığımız kelimeleri sözlük ile oluşturduğu için yanlış saymasıdır. Bunun dışında kelimelik oyunu tam anlamıyla bir eğitim oyunudur. Bu tip oyunları seviyorsanız kelimelik oyununu da mutlaka denemelisiniz.

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
YorumunuzOyun Kategorileri